Články

08. srpen 2014

Historii D.I.C. zdobí řada úspěchů

Během necelé desítky let působení společnosti Diamonds International Corporation na trhu s diamanty se jí podařila řada úspěchů. Některé jsou dokonce tak významné, že nemají v rámci České republiky konkurenci. Vyjmenovat všechny by bylo na hodně dlouhý seznam. Připomeňme si proto ty nejzásadnější.
detail článku
17. červenec 2014

Podceňování investičních rizik se nevyplácí

Při rozhodování o formě investice musí být vedle potenciálního výnosu stejně pozorně zvažována výše rizika. I ta nejméně riskantní možnost totiž může přinést zklamání. To je o to větší, pokud vývoj ovlivní zásah z moci úřední. Klasickým příkladem z poslední doby jsou české státní dluhopisy.
detail článku
17. červenec 2014

Diamantová penze

Reforma důchodového systému se s novou vládou vrátila zpět na startovní čáru. V zásadě to znamená, že ještě více vzrostla nutnost zabezpečit se na stáří. Bez vlastních úspor to proto v penzi nepůjde. Přispívat si na penzijní připojištění, tedy III. pilíř, je tak rozhodně v pořádku. Spoléhat se ale pouze na něj, je poměrně riskantní. Zejména pro věkovou skupinu současných třicátníků. Pro ně jsou nezbytné další investice, včetně těch dlouhodobých.
detail článku
17. červenec 2014

Investici posuzujte vždy komplexně

Každý, kdo je schopen vydělávat peníze, řeší obvykle jeden zásadní problém - jak s nimi naložit, aby se jejich hodnota udržela i v dalších letech. Řešením jsou investice. Ne každá je ale zcela ideální.
detail článku
17. červenec 2014

Diamanty si zaslouží pozornost

První tři měsíce letošního roku byly pro majitele diamantů velmi potěšující. Potvrdily se totiž prognózy o růstu zájmu o kameny, které naznačily veletrhy v Hongkongu a švýcarské Basileji. Pozitivní zprávy vyslala zejména Čína, kde stále trvá hlad po kvalitních kamenech, především pak po těch barevných.
detail článku
17. červenec 2014

Těžební společnosti hlásí nové úlovky

První pololetí letošního roku bylo z pohledu nálezů mimořádných diamantů velmi úspěšné. O nové unikáty se vcelku pochopitelně postaraly výhradně africké doly. Konkrétně ty, které leží na území Sierry Leone, Angoly a Jihoafrické republiky.
detail článku
19. červen 2014

Češi se svými úsporami hazardují

Finanční gramotnost Čechů se rok od roku zlepšuje. Rozhodně to ale neznamená, že by se nenašly chyby v jejich rozhodnutích. Nejčastějšími jsou rozhodnutí týkající se využití volných peněz. Ty totiž nejčastěji končí uložené v bankách. Pokud jde o spořicí a termínované vklady, není to s úroky žádná sláva, ale nabízí alespoň nějaké zhodnocení. Větší problém nastává, když jsou peníze ponechané na běžných účtech. Ty mají obvykle nulovou úrokovou sazbu a vklady tak doslova leží ladem. V případě, že je zpoplatněno vedení účtu, dokonce dochází k reálné ztrátě.
detail článku
11. červen 2014

Šperky filmových hrdinů

Dnes už si nikdy nedovede představit vrcholnou filmovou produkci bez do nejmenších detailů provedených kostýmů a doplňků. Vše z prvotřídních materiálů a v nejvyšší možné kvalitě. A to včetně šperků. Prostě žádné levné náhražky.
detail článku
11. červen 2014

Přemýšlíte o komoditách? Nezapomeňte na diamanty!

Komodity jsou znovu středem zájmu. Agrární produkty, kovy nebo energie se tak těší velkému zájmu investorů. Porovnáváním jednotlivých možností ale u většiny vyplavou na povrch věci, které nejsou zrovna pozitivní. U zemědělských komodit stačí, aby místo deštivého léta přišlo to slunné, a zemědělci sklidí vysokou úrodu. Co pak nastane? Samozřejmě pokles ceny obilí. To samé platí i v případě energií. Příkladem budiž letošní mírná zima, která výrazně srazila poptávku.
detail článku
11. červen 2014

Proč (ne)kupovat zlaté mince a medaile

Soudě podle obrázků z letáku, který je čas od času vložen do tištěných periodik, neexistuje výhodnější nabídka, než uvedená zlatá či stříbrná mince či medaile. Zejména, když je počet vydaných kusů dle sdělení přísně limitován. 
detail článku