Články - Kvalita

01. prosinec 2013

Změna, která potěší

Napadne to asi každého, kdo někdy viděl předávání medailí na vrcholných sportovních událostech - je opravdu zlatá medaile celá ze zlata? Možná to zní překvapivě, ale není. Podíl žlutého kovu je zpravidla spíše zlomkový.
detail článku
05. listopad 2013

Největší a nejslavnější

Snad každá oblast, v níž se člověk realizuje, nabízí řadu možností k rekordním zápisům. Nejinak je tomu i ve světě diamantů. Limitované počty a velikosti kamenů jim umožňují  dosahovat, řečeno sportovním slovníkem, vrcholných výkonů v mnoha parametrech.  
detail článku
11. srpen 2013

Krása z hlubin země

Diamanty mají řadu výjimečných vlastností. Zvláštní pozornost si zaslouží především jejich neopakovatelná krása. Zejména to platí pro kameny, jejichž hmotnost přesahuje v řádech stovek karátů standardně dostupnou nabídku diamantů. Mezi ty, které se mohou chlubit superlativem, patří bezesporu následující trojice.
detail článku
06. srpen 2013

Umělý diamant pravý nepřekoná

Čas od času se v médiích objeví informace o stále se zlepšujících možnostech výroby umělých diamantů a s tím souvisejícím ohrožení pro kameny pravé. Nezřídka se dokonce jedná o tvrzení, že syntetické kameny originály zcela zastoupí. 
detail článku