Články - Diamantové šperky

11. červen 2014

Šperky filmových hrdinů

Dnes už si nikdy nedovede představit vrcholnou filmovou produkci bez do nejmenších detailů provedených kostýmů a doplňků. Vše z prvotřídních materiálů a v nejvyšší možné kvalitě. A to včetně šperků. Prostě žádné levné náhražky.
detail článku
11. leden 2014

Slavné šperky a jejich příběhy

K nejslavnějším diamantům a šperkům s nimi spojeným se obvykle váže řada zajímavých příběhů. Jsou velmi pestré. Veselé i smutné. Mají smyšlený i reálný základ. Vždy jsou ale zajímavé. Zde jsou ty nejznámější.
detail článku
02. říjen 2013

Láska měřená diamanty

Výdělky hlavních hvězd světa zábavy se pohybují v nemalých částkách. Není proto žádným překvapením, že na sebe upozorňují nákupem luxusních sídel, automobilů či jachet. Sílu majetku ale přenášejí i do osobních vztahů a tak své partnery, přesněji partnerky, obdarovávají jedinečnými skvosty. A protože ceny v řádech statisíců dolarů nejsou z pohledu počtu číslic dostatečně „in“, pojďme se podívat pouze na ty, jejichž nákupní hodnota překročila jeden milion amerických dolarů.
detail článku
02. říjen 2013

Ženu svého srdce odměňte diamantovým šperkem

Akt zásnub má své jedinečné kouzlo. Není divu, vždyť žádat o ruku vyvolené ženy je rozhodně událostí výjimečnou. A to dokonce natolik, že by měla zůstat trvale zapsána v paměti obou hlavních aktérů. Budoucí nevěsta by proto měla k zásnubám dostat kytici s bílými květy a prsten. Ideálně s bezbarvým diamantem.
detail článku
02. říjen 2013

Ženy milují šperky (a šperky milují ženy)

Jedno z mnoha kouzel žen tkví v tom, že nás muže neustále překvapují. Například tím, že na otázku, co by sis přála k našemu výročí, umí odpovědět, že nic nepotřebuje. I kdyby to partnerka nastokrát myslela doopravdy (což ve skutečnosti nikdy nelze zjistit), nesmíte na tuhle dobře nastraženou past vstoupit. Žena ráda překvapuje a také chce být sama překvapována. Proto na takto přímo položený dotaz nikdy neodpoví jinak a čeká, jak se s tím vypořádáme.
detail článku
02. říjen 2013

Prodeje diamantových šperků stále rostou

Lákadlem poslední doby jsou diamantové šperky. Kromě jiného to potvrzuje statistika amerického ministerstva obchodu, která říká, že tržby klenotníků v USA vzrostly na počátku roku v meziročním srovnání o 14,7 procenta na 1,9 miliardy dolarů. Nárůst zájmu hlásí také Evropa. Kupříkladu švýcarská společnost Richemont, která zastřešuje značky Cartier či Montblanc, zaznamenala v předchozím roce čistý zisk 39,2 miliardy korun. To je ve srovnání s předešlými dvanácti měsíci o 43 % procent více. 
detail článku
01. září 2013

Investice do šperků se vyplatí

Možná to zní dost překvapivě, ale velké procento Čechů stále věří především vkladům na bankovních účtech. V průzkumu, který provedla společnost Médea Research, jde dokonce o 71 % z těch, kteří aktivně investují. Alternativních možností naopak využívají pouhá 4 procenta. Tento konzervativní přístup má mnoho opodstatnění. Tím hlavním je nízká míra rizika ztráty investice, neboť vklady jsou do výše ekvivalentu 100 000 euro pojištěny. Nic však není zadarmo.
detail článku