Články - Ostatní

10. duben 2014

Ukrajinská krize může ohrozit Ruskou produkci diamantů

Je poměrně běžné, že geopolitické události mají velký vliv na ekonomické dění dotčených zemích. Aktuálně se tak děje v souvislosti s krizí na Ukrajině, respektive s připojením Krymského poloostrova k Rusku. Proti tomuto kroku silně protestují Spojené státy a Evropská unie. Z jejich strany proto bylo rozhodnuto o řadě sankcí směrem k Ruské federaci. V souvislosti s diamanty je důležité především rozhodnutí, které by mohlo omezit jejich export.
detail článku
10. duben 2014

Nové diamantové zdroje

Diamanty jsou stále větším lákadlem. Hledání nových zdrojů je proto velmi lukrativní záležitost. Potvrzují to poslední obchodní aktivity ruského ropného gigantu Lukoil. Společnost proto v nejbližší době zahájí těžbu v dole Vladimir Grib, který leží v Argangelském regionu na severozápadě Ruska.
detail článku
11. leden 2014

Syntetické kameny se pravým nevyrovnají

V souvislosti s rostoucí poptávkou po diamantech se v médiích objevují informace o kamenech uměle vyrobených a s tím souvisejícím ohrožení pro kameny pravé. Nezřídka se dokonce vyskytnou tvrzení, že syntetické kameny originály zcela zastoupí. Je ale skutečně důvod k obavám?
detail článku
11. leden 2014

Brus odkryje plnou krásu diamantů

O zpracování surového diamantu se lidé pokoušeli od doby jeho objevení. Celá staletí ale byla jejich veškerá snaha zcela bezvýsledná. Důvody, které úspěchu bránily, jsou dány především samotnými vlastnosti diamantu - nejtvrdší známý přírodní nerost lze totiž zpracovávat opět a pouze kamenem samotným. 
detail článku