Články - Srpen 2013

11. srpen 2013

Krása z hlubin země

Diamanty mají řadu výjimečných vlastností. Zvláštní pozornost si zaslouží především jejich neopakovatelná krása. Zejména to platí pro kameny, jejichž hmotnost přesahuje v řádech stovek karátů standardně dostupnou nabídku diamantů. Mezi ty, které se mohou chlubit superlativem, patří bezesporu následující trojice.
detail článku
11. srpen 2013

Šperky, které nepřehlédnete

Společnost Diamonds International Corporation je známá nejen jako významný obchodník s diamanty, ale také jako výrobce originálních diamantových šperků. A protože jedinečnost hraje ve firmě důležitou roli, probíhá celý proces od návrhu až po výrobu ve vlastních dílnách, s vlastními designéry, zlatníky a fasery.
detail článku
10. srpen 2013

Stop nelegálnímu obchodu s diamanty

Každá surovina, která se dá dobře zpeněžit a navíc pochází z politicky nestabilních oblastí, je velmi zajímavá pro skupiny, jejichž činnost směřuje k povstaleckým nebo teroristickým aktivitám a s tím souvisejícímu potlačování lidských práv a svobod. Na africkém kontinentu se tak zdrojem řady ozbrojených konfliktů a občanských válek staly surové diamanty. Kameny v této souvislosti získaly nelichotivé označení krvavé diamanty. 
detail článku
10. srpen 2013

D.I.C. vyrobila limitované edice hodinek pro daviscupové reprezentanty

Je zcela běžné, že úspěšné firmy k sobě partnersky váží osobnosti, které nabízejí velký marketingový potenciál. Pomáhá se tím totiž nejen konkrétnímu jedinci a firmě samotné, ale také odvětvím, v kterých oba působí.
detail článku
06. srpen 2013

Umělý diamant pravý nepřekoná

Čas od času se v médiích objeví informace o stále se zlepšujících možnostech výroby umělých diamantů a s tím souvisejícím ohrožení pro kameny pravé. Nezřídka se dokonce jedná o tvrzení, že syntetické kameny originály zcela zastoupí. 
detail článku