Články - Září 2013

01. září 2013

Účinnou ochranu úspor nabízejí investiční diamanty

Pod názvem Evropské dluhy je uváděn příběh, který nebere konce ani po mnoha pokusech o nápravu. Naopak situace se spíše zhoršuje a účetní pasiva se ke konci loňského roku dále zvýšila. Stále tak platí, že opatření v Irsku, Portugalsku i Španělsku -  států, do kterých směřovaly stovky miliard eur finanční pomoci z EU a Mezinárodního měnového fondu - se nesetkávají s úspěchem.
detail článku
01. září 2013

Investice do šperků se vyplatí

Možná to zní dost překvapivě, ale velké procento Čechů stále věří především vkladům na bankovních účtech. V průzkumu, který provedla společnost Médea Research, jde dokonce o 71 % z těch, kteří aktivně investují. Alternativních možností naopak využívají pouhá 4 procenta. Tento konzervativní přístup má mnoho opodstatnění. Tím hlavním je nízká míra rizika ztráty investice, neboť vklady jsou do výše ekvivalentu 100 000 euro pojištěny. Nic však není zadarmo.
detail článku
01. září 2013

Diamanty jsou ideální pojistkou pro buducnost

V posledních měsících se stává nepřehlédnutelnou kampaň k podpoře spoření do II. pilíře penzijního pojištění. V článcích, analýzách i rozhovorech s odborníky se to pozitivy jen hemží. Někde je výhodnost vysvětlována vcelku racionálním způsobem podpořeným „spolehlivými“ výpočty státní penze roku 2030. Jinde se naopak přistupuje k poměrně drsným praktikám, které říkají jediné – nenašetříš si, skončíš v bídě.
detail článku
01. září 2013

Zájem o diamanty raketově stoupá

Málokteré zboží zažívá v poslední době tak významný boom zájmu jako diamanty. Vzhledem k tomu, že se jedná o vyčerpatelný přírodní zdroj, není zcela bezdůvodná obava, že diamanty v blízké budoucnosti na volně trhu prostě nebudou. A zejména to platí pro kvalitnější kusy. Důvodem je stále se zvyšující poptávka ze strany Číny a Indie. Oba státy dnes spotřebovávají 28 procent světové produkce. V roce 2020 by se pak mělo jednat až o 40 procent.
detail článku
01. září 2013

Penzi spolehlivě zajistí alternativní investice

Penzijní reforma zůstala daleko za svým očekáváním neboť nově nabízený II. pilíř penzijního spoření oslovil doposud jen velmi malý počet zájemců. Důvodů, které tento stav způsobily, je celá řada. Tím hlavním a zcela zásadním je především nedůvěra lidí. Nelze se ale divit. Jednak princip II. pilíře začal stát vysvětlovat velmi pozdě. Navíc celému nově nastavenému systému od začátku chybí široká politická podpora. A to je na celé věci úplně nejhorší.
detail článku