Články - Listopad 2013

05. listopad 2013

Kimberleyský proces brání nelegálním obchodům

Nikoho patrně nepřekvapí, že nerostné bohatství v politicky nestabilních zemích je velmi často využívané různými, zpravidla povstaleckými, skupinami k financování vlastních zájmů. Ty pak nejčastěji přímo souvisí s potlačováním lidských práv a svobod. Podobné věci se dějí především na africkém kontinentu a týkají se hlavně surových diamantů.
detail článku
05. listopad 2013

Než se diamant dočká svého třpytu

Diamant je dnes zcela automaticky vnímán jako symbol krásy a dokonalosti. Nebylo tomu ale tak vždy. Podoba kamenů, se kterou je možné se setkat v showroomu nejvýznamnějšího českého obchodníka s diamanty, společnosti Diamonds International Corporation, je známá jen několik staletí.
detail článku
05. listopad 2013

O původu diamantů

První setkání s diamanty absolvovala většina z nás prostřednictvím knížek s pohádkami. Nebylo královské pokladnice, která by kromě zlatých mincí neobsahovala patřičné množství těchto drahých kamenů. Následovala školní léta a diamant se zapsal do paměti jako nerost vévodící Mohsově stupnici tvrdosti. Další zajímavá fakta možná trochu zapadla v konkurenci ostatních informací. Stojí však za to si je připomenout.
detail článku
05. listopad 2013

Hodinky pro vítěze

Spolupráce významných firem s úspěšnými osobnostmi patří ke standardním marketingovým aktivitám. Podporuje to jednak značku firmy a současně také oblast, v které osobnost působí. Nepřekvapí proto, že se s těmito aktivitami ztotožňuje i společnost Diamonds International Corporation, nejvýznamnější český obchodník s diamanty.
detail článku
05. listopad 2013

Největší a nejslavnější

Snad každá oblast, v níž se člověk realizuje, nabízí řadu možností k rekordním zápisům. Nejinak je tomu i ve světě diamantů. Limitované počty a velikosti kamenů jim umožňují  dosahovat, řečeno sportovním slovníkem, vrcholných výkonů v mnoha parametrech.  
detail článku