Články - Leden 2014

11. leden 2014

Rok diamantových rekordů

Pokaždé, když aukční síň potvrdí novou rekordní sumu za prodaný diamant, se nabízí otázka, jestli může být právě dosažená cena ještě překonána. Odpověď je jednoduchá. Ano, může. Zejména pokud se jedná o barevné kameny. Ty jsou velmi vzácné a tvoří pouze setinu všech vytěžených diamantů.
detail článku
11. leden 2014

Syntetické kameny se pravým nevyrovnají

V souvislosti s rostoucí poptávkou po diamantech se v médiích objevují informace o kamenech uměle vyrobených a s tím souvisejícím ohrožení pro kameny pravé. Nezřídka se dokonce vyskytnou tvrzení, že syntetické kameny originály zcela zastoupí. Je ale skutečně důvod k obavám?
detail článku
11. leden 2014

Brus odkryje plnou krásu diamantů

O zpracování surového diamantu se lidé pokoušeli od doby jeho objevení. Celá staletí ale byla jejich veškerá snaha zcela bezvýsledná. Důvody, které úspěchu bránily, jsou dány především samotnými vlastnosti diamantu - nejtvrdší známý přírodní nerost lze totiž zpracovávat opět a pouze kamenem samotným. 
detail článku
11. leden 2014

Pánské prsteny jsou stálicí mezi šperky

Obliba prstenů coby šperku pro muže neustále stoupá. A to tak výrazně, že se dostaly na přední pozice pánských módních doplňků. Důvodů je celá řada. Jednak se prsteny dají kombinovat s různými druhy oblečení a také s mnoha styly.
detail článku
11. leden 2014

Slavné šperky a jejich příběhy

K nejslavnějším diamantům a šperkům s nimi spojeným se obvykle váže řada zajímavých příběhů. Jsou velmi pestré. Veselé i smutné. Mají smyšlený i reálný základ. Vždy jsou ale zajímavé. Zde jsou ty nejznámější.
detail článku