Články - Únor 2014

05. únor 2014

Barevné diamanty investory lákají

Jedním z významných faktorů, který ovlivňuje kvalitu a současně i cenu diamantů je barva. A to jak negativně, tak také kladně. Pro první možnost platí, že pokud kámen vykazuje odstíny hnědé nebo žluté, jde obvykle o nežádoucí stav a hodnocení takových kusů je zpravidla podprůměrné. To samé se pak týká i jejich ceny. V druhém případě je situace zcela opačná. Týká se totiž kamenů, které jsou skutečně barevné, tedy fancy diamantů.
detail článku
05. únor 2014

Jak získat vlastní diamant

Neexistuje asi nikdo, kdo by neměl zájem být vlastníkem diamantu. Cesty k získání kamene jsou prakticky dvě – nalezení nebo koupě.  První varianta je pochopitelně lákavá, avšak obtížně realizovatelná. Na našem území se bohužel diamanty nevyskytují a hledačskou touhu lze ukojit maximálně českými granáty nebo vltavíny. Výprava do Afriky by naopak mohla spojená pouze s jednosměrnou letenkou.
detail článku
05. únor 2014

Jistoty se ztrácí

V oblasti investic došlo v posledních letech k jedné výrazné změně. Ubylo jistot v podobě bezpečných přístavů. Nejprve se začaly potápět akcie, následovaly komodity v čele se zlatem a v posledních měsících přišly na řadu dokonce i velmi populární a v porovnání s ostatním spolehlivé dluhopisy. Podle údajů banky Barclays dosáhly dokonce nejhoršího pololetí od roku 1994.
detail článku
05. únor 2014

Budoucnost svěřte diamantům

Aktuálním tématem posledních měsíců se stala důchodová reforma. A přestože řada věcí s ní spojených byla příležitostí hlavně pro politiky a jejich vzájemné spory, pravdou zůstává, že bez vlastních úspor nebude život v penzi rozhodně lehký. Češi tento fakt pochopili poměrně jasně a spoří. A to dokonce velmi intenzivně - penzijní připojištění, tedy III. pilíř, si založilo přibližně pět milionů obyvatel České republiky. 
detail článku
05. únor 2014

Investoři už nemíří za zlatem

Pokud by se dal čas vrátit o dva roky zpět, patrně nikdo by neoznačil zlato za investici, jejíž budoucnost bude doprovázena otazníky. Svět se ale mění a jedna z dlouhodobě nejbezpečnějších investic prožívá těžké chvíle. Sdružení předních těžařů zlata dokonce oznámilo, že celosvětový zájem o žlutý kov se kvůli poklesu nákupů ze strany investorů a centrálních bank propadl na čtyřleté minimum. 
detail článku