Články - Březen 2014

02. březen 2014

Přísloví jsou platná i ve světě diamantů

Smysl lidových rčení hovořících o tom, že sůl či dobrá rada jsou nad zlato, zná a chápe asi každý již od útlého dětství. Pomine-li se však svět pohádek či přísloví a pohled na vše je čistě investorsky pragmatický, pak nad zlato jsou především diamanty. Na otázku proč tomu tak je, odpovídají následující řádky. 
detail článku
02. březen 2014

Není kámen jako kámen

Na domácím trhu se objevila nová alternativní investiční příležitost – minerály. Zájemci tak mají možnost vložit peníze do českých vltavínů, australských opálů, brazilských topazů nebo dokonce meteoritů. Nabídka je velmi pestrá co do druhů, velikostí i ceny. Vybere si proto opravdu každý a samotné nákupy tak limitují pouze finanční možnosti potenciálních investorů.
detail článku
02. březen 2014

Investice do zlata mohou být zrádné

Je zajímavé, že ačkoliv v souvislosti se zlatem jsou v posledních měsících slyšet pouze negativní zprávy, přibývá investičních možností spojených se žlutým kovem. Na trhu se navíc objevují nabídky od společností, které doposud neměly s podobným typem obchodů prakticky žádnou spojitost.
detail článku
02. březen 2014

Nepoučitelnost stále trvá

Dalo by se předpokládat, že krize, která zasáhla svět v roce 2008, přinese lidem velké ponaučení. Realita je ale naprosto opačná. Typickým příkladem je nejvýznamnější světové centrum burzovních trhů Wall Street. Nenasytnost, lhaní nebo přesvědčení ve vlastní neomylnosti. To jsou jen některé z charakteristik bankéřů, kteří na slavné newyorské ulici působí.
detail článku
02. březen 2014

Těžká doba vyznavačů zlata

Skutečnost, že se zlato stalo jedním z největších průšvihů roku 2013, není třeba nijak zdůrazňovat. Novinkou není ani to, že přes výrazný propad mu zůstala celá řada investorů věrných. A to doslova do posledního dechu. Dokládá to příběh Kanaďana Errica Sprotta, jednoho z nejznámějších investorů země javorového listu.
detail článku