Články - Duben 2014

10. duben 2014

Na budoucnost myslete včas

Vládní důchodová reforma je v současnosti na mrtvém bodě. To ale neznamená, že se něco změnilo v souvislosti s nutností zabezpečit se na stáří. Naopak význam této potřeby stále roste. Přispívat si proto na penzijní připojištění, tedy III. pilíř, je rozhodně v pořádku. Spoléhat se ale pouze na něj, je poměrně riskantní. Zejména pro věkovou skupinu současných třicátníků. Pro ně jsou nezbytné další investice, včetně těch dlouhodobých. 
detail článku
10. duben 2014

Růst zájmu o diamanty je zcela markantní

Od poloviny roku 2011, kdy žlutý kov dosáhl svého cenového maxima 1900 dolarů za troyskou unci, zlevnila velmi oblíbená komodita přibližně o 30 procent. Řada zklamaných investorů se proto stále častěji obrací k lukrativnější variantě, k diamantům. A to přes to, že tento druh investice stále provází řada skeptických názorů. Ty se nejvíce opírají o argument nízké likvidity kamenů v krátkodobém horizontu.
detail článku
10. duben 2014

Fatální zásahy nahrávají diamantům

Řadu let byly státní dluhopisy jednou z nejjistějších možností, jak zhodnotit volné peníze. Oblíbené byly zejména u menších investorů. Potvrzuje to zájem, který se objevil s každou novou emisí. U té poslední muselo dokonce ministerstvo financí přikročit k předčasnému ukončení, protože objem původně určený k úpisu vykoupili zájemci během několika málo dní.
detail článku
10. duben 2014

Ukrajinská krize může ohrozit Ruskou produkci diamantů

Je poměrně běžné, že geopolitické události mají velký vliv na ekonomické dění dotčených zemích. Aktuálně se tak děje v souvislosti s krizí na Ukrajině, respektive s připojením Krymského poloostrova k Rusku. Proti tomuto kroku silně protestují Spojené státy a Evropská unie. Z jejich strany proto bylo rozhodnuto o řadě sankcí směrem k Ruské federaci. V souvislosti s diamanty je důležité především rozhodnutí, které by mohlo omezit jejich export.
detail článku
10. duben 2014

Nové diamantové zdroje

Diamanty jsou stále větším lákadlem. Hledání nových zdrojů je proto velmi lukrativní záležitost. Potvrzují to poslední obchodní aktivity ruského ropného gigantu Lukoil. Společnost proto v nejbližší době zahájí těžbu v dole Vladimir Grib, který leží v Argangelském regionu na severozápadě Ruska.
detail článku