Články - Květen 2014

19. květen 2014

Bezpečné investice mají diamantový lesk

Z pohledu investičních možností zažil svět v posledních letech jedno z nejtěžších období. Zastánci modelu bezpečných přístavů tak mají za sebou doslova mnohaletý kurz negativního myšlení. Nejprve se na investiční střídačku odebraly akcie následovány řadou komodit v čele se zlatem. Velké nadšení nevyvolávají ani standardní spořicí účty v nabídce bank, neboť jejich zhodnocení se pohybuje obvykle pod úrovní jednoho procenta. 
detail článku
19. květen 2014

Cesta za vlastním diamantem je snadná

Existují pouze dvě možnosti, jak se stát majitelem diamantu. Kámen nalézt nebo koupit. První možnost je pochopitelně lákavá už jen pro svou příchuť dobrodružství. Má to však malý háček. Na českém území naleznete maximálně vltavíny nebo české granáty a vydat se za kameny do Afriky není úplně nejlepší nápad.
detail článku
19. květen 2014

Zlato přináší radost i zklamání

Máloco dokázalo v dějinách tak silně měnit osudy lidí jako zlato. Kvůli žlutému kovu dokonce často dokonce umíralo. Stačí připomenout období po objevení Ameriky nebo pozdější zlatou horečku na Aljašce. Zlato zkrátka dlouhodobě doprovázejí silné emoce a nejinak je tomu i v současnosti. Samozřejmě s tím rozdílem, že hlavní bitvy se svádějí na obchodním poli.  
detail článku
19. květen 2014

Kam směřují akcie?

Vývoj na akciových trzích je často jako na houpačce. Po několika letech propadů a hlubokých ztrát se v posledním dvanáctiměsíčním období charakterizovaly trvalým růstem. Ne nadarmo se ale říká všeho do času. Nepodložený růst pochopitelně musí jednou skončit. A zpravidla se nejedná o bezbolestnou záležitost. Zářným příkladem nedávné doby může být zlato, které ztratilo během krátké doby téměř třetinu hodnoty. Stejná situace může velmi rychle nastat i v případě akcií.
detail článku
19. květen 2014

Zájem o diamanty vykazuje stoupající trend

V posledních letech je možné v oblasti alternativních investic sledovat pokračující zájem o nákup volných diamantů. Není to ale nijak překvapivé. Mnoho investorů zklamaných na finančních trzích se prostě snaží své peníze lépe zajistit. A pro tento účel jsou kameny více než vhodné. Na rozdíl od finančních nástrojů odolávají spekulativním trendům a investoři je proto svém portfoliu drží dlouhodobě. Kusy mimořádných kvalit se dokonce stávají generační záležitostí.
detail článku