Články - Červenec 2014

17. červenec 2014

Podceňování investičních rizik se nevyplácí

Při rozhodování o formě investice musí být vedle potenciálního výnosu stejně pozorně zvažována výše rizika. I ta nejméně riskantní možnost totiž může přinést zklamání. To je o to větší, pokud vývoj ovlivní zásah z moci úřední. Klasickým příkladem z poslední doby jsou české státní dluhopisy.
detail článku
17. červenec 2014

Diamantová penze

Reforma důchodového systému se s novou vládou vrátila zpět na startovní čáru. V zásadě to znamená, že ještě více vzrostla nutnost zabezpečit se na stáří. Bez vlastních úspor to proto v penzi nepůjde. Přispívat si na penzijní připojištění, tedy III. pilíř, je tak rozhodně v pořádku. Spoléhat se ale pouze na něj, je poměrně riskantní. Zejména pro věkovou skupinu současných třicátníků. Pro ně jsou nezbytné další investice, včetně těch dlouhodobých.
detail článku
17. červenec 2014

Investici posuzujte vždy komplexně

Každý, kdo je schopen vydělávat peníze, řeší obvykle jeden zásadní problém - jak s nimi naložit, aby se jejich hodnota udržela i v dalších letech. Řešením jsou investice. Ne každá je ale zcela ideální.
detail článku
17. červenec 2014

Diamanty si zaslouží pozornost

První tři měsíce letošního roku byly pro majitele diamantů velmi potěšující. Potvrdily se totiž prognózy o růstu zájmu o kameny, které naznačily veletrhy v Hongkongu a švýcarské Basileji. Pozitivní zprávy vyslala zejména Čína, kde stále trvá hlad po kvalitních kamenech, především pak po těch barevných.
detail článku
17. červenec 2014

Těžební společnosti hlásí nové úlovky

První pololetí letošního roku bylo z pohledu nálezů mimořádných diamantů velmi úspěšné. O nové unikáty se vcelku pochopitelně postaraly výhradně africké doly. Konkrétně ty, které leží na území Sierry Leone, Angoly a Jihoafrické republiky.
detail článku