Historii D.I.C. zdobí řada úspěchů

08. srpen 2014

Mezi výrazné události na poli klenotnických výrobků se zařadila korunka pro Miss Universe Slovenské republiky 2009, neboť se jedná o nejdražší šperk v historii všech doposud pořádaných soutěží krásy v České a Slovenské republice. Unikátní kus, který vyrobil dvorní návrhář D.I.C. Aleš Bergl, představuje celkem 180 gramů zlata a 268 diamantů doplněných ametysty o velikosti 80 karátů. Celkově se tak na hlavě vítězky třpytil klenot v ceně přesahující dva miliony korun.

Další unikátní počin vznikl u příležitosti zisku Davisova poháru v roce 2012. Jedná se o limitovanou edici sportovních hodinek v počtu 32 kusů, jejíž vytvoření osobně inicioval hrdina finálového zápasu Radek Štěpánek. Jednotlivé kusy jsou charakteristické symbolem poháru a gravírovaným podpisem hráče na diamanty zdobeném číselníku. Na rubu pláště je pak vyznačen jubilejní 100. ročník soutěže. Prakticky totožný model – rozdíl je pouze v barevném provedení – D.I.C. vytvořila i pro dalšího z tenisových reprezentantů, Tomáše Berdycha.

O mimořádné zážitky se starají také výstavy diamantů pořádané v pražském showroomu D.I.C. Hlavním tahákem té poslední se stal kus o velikosti 50,25 karátu s cenou blížící se k částce 30 milionů korun. Nalezen byl v Lesothu a v surovém nevybroušeném stavu vážil 123,36 karátu. Jeho výjimečnost dokládá fakt, že ještě před svým zpracováním získal hodnocení Internally Flawless, tedy bez vnitřních inkluzí a také nejlepší možný stupeň hodnocení barvy. Současně se jednalo o největší diamant ve střední Evropě, který se dosud veřejnosti představil.