Investice do šperků se vyplatí

01. září 2013

Jistota je vykoupena nízkými úrokovými sazbami. V konečném důsledku tak reálná hodnota vkladů klesá. Navíc, už ani banky nejsou nezlomnou jistotou. Dokazuje to především poslední vývoj na Kypru, kde v rámci řešení rozpočtové krize došlo k mimořádnému zdanění peněz uložených na kontech. Tento zcela bezprecedentní krok sice majitelům tuzemských účtů přímo nehrozí, přesto je dobré brát ho jako varování. Co se jednou v politické rovině uplatnilo, je snadno přenositelné dál.

Způsob, jak se podobným situacím bránit, ukázalo sousední Německo. Zde se střadatelé na základě nízkých úroků začali od depozit v bankách odklánět a zaměřili se na diamanty a diamantové šperky. Směr potvrdilo především loňské předvánoční období, kdy Němci hledali dárky, které mají ty nejlepší předpoklady svoji hodnotu v budoucnu zvyšovat. Poptávku navíc podpořil stále nejistý ekonomický výhled. Německý svaz obchodníků se šperky a hodinkami BVJ, proto odhadoval, že navzdory krizi v eurozóně příjmy z prodeje luxusních šperků a hodinek stoupnou za rok 2012 na rekordních pěti miliard eur. 

Obdobné řešení se nabízí i pro české zájemce o tuto stále oblíbenější alternativní investici. Nákup exkluzivních šperků s diamanty, luxusních hodinek nebo jen samotných investičních diamantů navíc mohou velmi snadno realizovat v showroomu společnosti společnosti Diamonds International Corporation.